Masterclass Johna Grootersa oraz Davida Cohena

#MASTERCLASS „Sabina”, „Torturowany z powodu Chrystusa” Filmy o niższym budżecie, czyli jak nie wydać 10 mln $

Co zrobić by film wyglądał jak produkcja za 10 milionów dolarów?
Jestem zaskoczona, jak dużo reżyser zdradził nam na temat zakulisowej pracy nad swoim filmem – powiedziała jedna z uczestniczek wykładu Master Class. Twórca Sabina – Tortured for Christ to mistrz planowania działań filmowych, a jego produkcje wyglądają jak wysokobudżetowe filmy. Kluczem do sukcesu amerykańskiego producenta jest odpowiednia organizacja pracy, doskonalona przez lata.

W czwartek mieliśmy mieliśmy przyjemność, przyjrzeć się dogłębnie metodom pracy na planie naszego gościa specjalnego – Johna Grootersa. John Grooters udzielił wielu wskazówek na temat przygotowań do produkcji oraz postprodukcji filmu.

Przedstawił uczestnikom konkretne narzędzia, aplikacje i metody. Storyboardy czy testowanie ujęć w domu – to jedne z wielu metod, którymi można się posłużyć, aby skrócić czas spędzany na planie. To z kolei przyczynia się do zmniejszenia kosztów produkcji. Słuchacze byli zaskoczeni otwartością prowadzącego. Jedna z obecnych słuchaczek stwierdziła na koniec: To dodało mi odwagi do tworzenia moich filmów w taki sposób, jak ja chcę, z użyciem metod, które mi odpowiadają.

#MASTERCLASS „Diana: The Night She Died” jak zrobić film o ikonicznej postaci, i sprzedać go do 60 krajów

David Cohen podczas spotkania MASTER CLASS opowiedział o procesie tworzenia filmu Diana: The Night She Died oraz o będącym na etapie preprodukcji The Escape of Sigmund Freud.

David Cohen jest brytyjskim scenarzystą, reżyserem, producentem, psychologiem i pisarzem. Polskiej publiczności może być znany z wydanych w naszym kraju książek, takich jak m. in. Diana. Śmierć bogini oraz Ucieczka Sigmunda Freuda. Uzyskany podczas prac nad nimi materiał posłużył mu także do stworzenia filmów dokumentalnych.

W filmie Diana: The Night She Died Cohen zgłębia szereg wydarzeń powiązanych ze śmiercią księżnej. Podważa on oficjalną narrację na temat pamiętnej nocy i rzuca światło na celowo ukryte informacje. Można by uznać, że jest to tylko kolejna teoria spiskowa, gdyby nie fakt, że bazował on na nieujawnionych wówczas francuskich raportach śledczych.

W swoim kolejnym filmie Cohen opowie o ucieczce Sigmunda Freuda z Wiednia do Londynu, w której pomógł mu… nazista. Obecni na sali uczestnicy wydarzenia mieli okazję obejrzeć scenę próbną z przygotowywanego filmu.

NNW INTERNATIONAL FILM MARKET 2023 WSPÓŁFINANSOWANY JEST PRZEZ POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ