NNW International Film Market

Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW w Gdyni, z okazji swej 15. edycji otwiera po raz pierwszy NNW International Film Market. To specjalna strefa festiwalu przeznaczona do spotkań dla ludzi branży, gdzie można zaprezentować swoje pomysły, projekty i gotowe filmy oraz pozyskać partnerów potrzebnych do dalszych kroków w produkcji i dystrybucji.

Chcemy łączyć nabywców filmów z posiadaczami praw do nich i pomysłów na nie. Umożliwimy wymianę kontaktów i doświadczeń, by powstały kolejne wspaniałe filmy, które pokażemy na kolejnych festiwalach.

Poza reżyserami i scenarzystami, zapraszamy producentów, międzynarodowych agentów sprzedaży, nadawców telewizyjnych, streamingowych i dystrybutorów kinowych, nie zapominając także o funduszach regionalnych, komisjach, narodowych instytutach filmowych z różnych krajów, festiwalach partnerskich i szkołach filmowych. W naszej strefie mieszanej każdy może zaproponować swoje idee, projekty czy gotowe filmy potencjalnym partnerom do dalszych działań.

Zapraszamy także do spotkań z dystrybutorami, twórcami i producentami. Przy okrągłych stołach będziemy omaiwać aktualne zagadnienia produkcji i dystrybucji filmowej, na podstawie obrazów prezentowanych na festiwalu.

Zapraszamy także zagranicznych filmowców opracowujących obecnie projekty związane z Polską, Europą Środkowo-Wschodnią i krajami bałtyckimi. Zapraszamy również studentów szkół filmowych i dziennikarstwa. Obecność na Markecie Filmowym NNW będzie doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej edukacji.

NNW INTERNATIONAL FILM MARKET 2023 WSPÓŁFINANSOWANY JEST PRZEZ POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ