Program

16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW
4-7 października 2024 roku, Gdynia

Prace nad formułą tegorocznego Festiwalu NNW już trwają. Program Festiwalu NNW 2024 pojawi się na dwa tygodnie przed wydarzeniem.

Uruchomiliśmy nabór do czterech Konkursów Głównych Festiwalu: Międzynarodowego Konkursu Filmów Fabularnych, Międzynarodowego Konkursu Filmów Dokumentalnych, Konkursu Dokumentów Polskich, Konkursu Reportaży Radiowych.

Przez cztery festiwalowe dni będziemy wspólnie oglądać filmy, które w dużej mierze nawiązują do tego, co dzieje się ostatnio na świecie, szczególnie w ciągu ostatnich 20 latach. Filmy opisujące dramaty czy traumy przeżyte w wyniku wojny, konfliktu, działań reżimu.

Jak co roku w programie pokazom konkursowym i specjalnym towarzyszyć będą nie mniej ważne i atrakcyjne panele dyskusyjne i debaty, w tym spotkania z twórcami, producentami,  aktorami i bohaterami filmów oraz wystawy i promocje książek będące dopowiedzeniem historii dziejących się na ekranie.

NNW to również miejsce ważne dla branży filmowej. Twórcy, producenci, dystrybutorzy uczestniczyć będą w warsztatach, Pitching Forum i w Międzynarodowym Markecie Filmowym (International Film Market), na którym od dwóch lat ma miejsce intensywna wymiana doświadczeń i produkcji filmowych.

Bądź na bieżąco! Obserwuj naszą stronę internetową i śledź nas na FACEBOOKU

Spotkajmy się jesienią w Gdyni!