Bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW W WARUNKACH EPIDEMIOLOGICZNYCH

Szanowni Państwo,

Tegoroczny, dwunasty Festiwal Filmowy NNW będzie pod wieloma względami wyjątkowy. Do tego wydarzenia przygotowujemy się intensywnie od kilku miesięcy. Spotkamy się 24-27 września 2020 w Gdyni, zatem zarówno termin, jak i miejsce wydarzenia nie ulegają zmianom. Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych Gości zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie tegorocznego festiwalu w formie hybrydowej. Oznacza to, że wydarzenia będą odbywały się jednocześnie w trybie online / offline. W spotkaniach na żywo weźmie udział limitowana liczba uczestników. Pozostałym uczestnikom zapewnimy transmisję online.

W trakcie wydarzeń stacjonarnych wdrożony zostanie szereg środków bezpieczeństwa epidemicznego, zgodnych z bieżącymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Uczestnikom wydarzeń zapewnimy możliwość swobodnego przemieszczania się, z zachowaniem dystansu społecznego – min.1,5 metra. Goście, przybywający na Festiwal przed wejściem na teren wydarzenia zostaną poproszeni o podanie danych kontaktowych i złożenie pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Uczestnicy wydarzeń będą zobowiązani również do dezynfekcji dłoni, zasłaniania nosa i ust, a także będą mieli bezkontaktowo mierzoną temperaturę.

Festiwalowe projekcje będą odbywały się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, oferując widzom połowę dostępnych miejsc, zatem co drugie miejsce siedzące w salach projekcyjnych pozostawimy puste. Strefa kina plenerowego na Placu Grunwaldzkim zostanie wydzielona, pozwoli to widzom na bezpieczne, choć zdystansowane, oglądanie filmów pod gołym niebem.

Wejścia na wszystkie wydarzenia będą nadzorowane, zapewnimy także obecność medyka oraz wygodny dostęp do środków sanitarnych. Jednocześnie zapewniamy, że na bieżąco monitorujemy sytuację oraz pozostajemy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami.

Mamy nadzieję, że mimo warunków epidemiologicznych uczestnictwo w festiwalu będzie nadal wyjątkowym wydarzeniem, bowiem charakter tego przedsięwzięcia i jego formuła jest niepowtarzalna. Planujemy pokaz blisko 100 tytułów, startujących w pięciu kategoriach konkursowych. Nowością tegorocznego festiwalu będzie debiutujący Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych oraz Konkurs Wideoklipów. Jak co roku nie zabraknie paneli dyskusyjnych, odwołujących się do wielu ważnych rocznic. Odbędą się także spotkania oraz seminaria branżowe.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XII Festiwalu NNW!

Zachęcamy zarówno do osobistej obecności, jak i udziału w wydarzeniu poprzez transmisje online. Aby móc oglądać transmisje z domu, wystarczy zapisać się do naszej bazy, wysyłając mail pod adres: akredytacje@festiwalnnw.pl

Dla uczestników przychodzących bezpośrednio na miejsce wydarzenia: informujemy o konieczności przyjścia z odpowiednim wyprzedzeniem oraz o procedurze zbierania danych przed wejściem na wydarzenie. Dane zawarte w oświadczeniu pozyskiwane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego uczestników wydarzenia w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Druk oświadczenia dla uczestnika wydarzenia dostępny jest TUTAJ