Puls Wolności już bije!

To kolejny pomysł Arkadiusza Gołębiewskiego, wydarzenie mające wprowadzić Polaków w przyszłoroczne obchody 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości. Orkiestra wielkich Bębnów rozpoczęła najpierw na Placu Grunwaldzkim wspaniały koncert prowadzony muzycznie przez Artura Lisa, założyciela Teatru Makata. Lis wymyślił i zrobił ogromne bębny, które wydają niezwykły, głęboki dźwięk. Bębny mają unikatową w skali świata konstrukcję wielomembranową.

Arkadiusz Gołębiewski zaprosił na scenę bohaterów – Świadków Historii: Marię Mirecką-Loryś, Lidię Lwow-Eberle, Marię Wittner z Węgier, Wacława Szaconia, Jerzego Widejko, Zdzisława Życieńskiego i zacnych festiwalowych gości takich jak senator Jan Żaryn, marszałek Kornel Morawiecki, Andrzej Kołodziej.

Wszyscy oni rozpoczęli na bębnach wybijanie Pulsu Wolności. Wraz nimi to samo robili zebrani na placu ludzie, którzy uderzali w bębny stojące pod sceną.

Jak powiedział Artur Lis to Puls Wolności, a Puls Wolności jest biciem serca.

Jednocześnie na telebimie wyświetliła się aplikacja internetowa Pulsu Wolności. W ten sposób Puls bijący na Placu przeniósł się do internetu i od tej pory będzie bił cały rok. Każdy może kliknąć w aplikację potwierdzając tym samym, że wolność jest dla niego ważna. Muzykę do aplikacji skomponował Marcin Pospieszalski. Puls Wolności to nowy projekt Stowarzyszenia Scena Kultury.

pulswolnosci.pl