Wieczorem na festiwalowej scenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród MDH w kategoriach: moda, teatr i film. Jury przyznało, że konkurencja była ogromna, a wybór, którego mieli dokonać, niezmiernie trudny. Wszystkim laureatom przepowiedziano taką oto przyszłość: nadejdzie dzień, w którym filmy waszego autorstwa będą wyświetlane na największych europejskich festiwalach. Ale pamiętajcie, że NNW było pierwsze!
W tym roku partnerem strategicznym Projektu Młodzi dla Historii była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Jury kategorii MODA w składzie: Małgorzata Gwiazdecka przewodnicząca, Joanna Pamuła, Marek Pachulski, Justyna Karnowska, przyznało następujące nagrody:
wyróżnienia i vouchery na sukienki marki Grey Wolf – Gabriela Fiszer, Wiktoria Kłapcińska, Natalia Sobczyk, Monika Ritkowska, Łucja Wittchen, Weronika Majewska oraz Natalia Mazurkiewicz
III miejsce – nagrodę o wartości 200 PLN – Wiktoria Adamowicz, Jędrzej Adamowicz, Kacper Adamowicz
II miejsce – nagrodę o wartości 300 PLN – Monika Nagły i Agata Szymczakiewicz
I miejsce – nagrodę główna o wartości 500 PLN – Patryk Gryglasa
Jury kategorii TEATR w składzie: Anna Mizińska – przewodnicząca, Magda Chabros, przyznało:
nagrodę główną dla XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie
Jury kategorii FILM w składzie: Adam Hlebowicz przewodniczący, Rafał Salata, Jacek Januszyk, Piotr Gajewski, Piotr Życieński, Waldemar Czechowski, przyznało następujące nagrody:
Wyróżnienia
„Sten. Historia Pukantego” w reżyserii Przemysława Kani. Za autorski język oraz nowatorskie rozwiązania w obrębie sztuki filmowej. Autor wyjątkowo świadomie wkomponowuje poezję do stworzenia jasnego przekazu filmowego. Na podkreślenie zasługuje znalezienie niezwykłego bohatera filmowej opowieści.
„Solidarność… Droga moja” w reżyserii: Oliwii Zdobych, Oliwii Walczak, Żanety Orchowska, Sebastiana Kuriata, Pauliny Okulskiej, Dagmary Stachowiak, Norberta Janczaka, Eweliny Kral, Klaudii Sowy, Anny Stando. Za sprawność realizacyjną, dobre opisanie filmu, a także co widać po składzie realizatorów, dużego zaangażowania zespołu.
„Pamiętaj, że synek słucha” w reżyserii Pawła Henrykowskiego za wysoki próg profesjonalizmu zdjęć, stylistykę obrazu i ciekawą narrację. Widać dbałość o detale i precyzję wkomponowania szczegółów w skomplikowaną narrację obrazową. Autor jest też twórcą innego, bardzo ciekawego filmu zatytułowanego „Jezus z Marszałkowskiej”.
I miejsce i nagrodę główną Anioła Wolności otrzymuje film „Ojciec i syn” w reżyserii Aleksandry Kościelnej. Za jasny i klarowny przekaz opowiadania o wartościach przekazywanych przez pokolenia, a także dynamikę i stylistyczne zróżnicowanie filmu.
Po wręczeniu nagród Orkiestra Wielkich Bębnów zagrała koncert w ramach projektu Puls Wolności, potem odbył się koncert rapera Bosskiego Romana. A wieczorem wystąpiła Natalia Sikora z zespołem VooDoo Dog.