NOWOŚĆ na Festiwalu NNW! Zapraszamy na Market Filmowy

Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW w Gdyni, z okazji swej 15. edycji otwiera po raz pierwszy NNW International Film Market. To specjalna strefa festiwalu, zorganizowana w Muzeum Miasta Gdyni, przeznaczona do spotkań dla ludzi branży, gdzie można poczuć klimat podobnych wydarzeń na świecie, a także zaprezentować swoje pomysły, projekty i gotowe filmy oraz pozyskać partnerów potrzebnych do dalszych kroków w produkcji i dystrybucji. W jednym miejscu zgromadzą się ludzie, którzy objaśnią i obsłużą cały łańcuch tworzenia i rozpowszechniania filmów.

Chcemy łączyć nabywców filmów z posiadaczami praw do nich i pomysłów na nie. Umożliwimy wymianę kontaktów i doświadczeń, by powstały kolejne wspaniałe filmy, które pokażemy na kolejnych festiwalach.

Poza reżyserami i scenarzystami, zaprosić chcemy też producentów, międzynarodowych agentów sprzedaży, nadawców telewizyjnych, streamingowych i dystrybutorów kinowych, nie zapominając także o funduszach regionalnych, komisjach, narodowych instytutach filmowych z różnych krajów, festiwalach partnerskich i szkołach filmowych. W naszej strefie mieszanej każdy będzie mógł zaproponować swoje idee, projekty czy gotowe filmy potencjalnym partnerom do dalszych działań.

Zapraszamy do spotkań z dystrybutorami, twórcami i producentami. Przy okrągłych stołach omówimy aktualne zagadnienia produkcji i dystrybucji filmowej, na podstawie obrazów prezentowanych na festiwalu.

Zapraszamy także zagranicznych filmowców opracowujących obecnie projekty związane z Polską, Europą Środkowo-Wschodnią i krajami bałtyckimi. Zapraszamy również studentów szkół filmowych i dziennikarstwa. Obecność na Markecie Filmowym NNW będzie doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej edukacji.

NNW INTERNATIONAL FILM MARKET 2023 WSPÓŁFINANSOWANY JEST PRZEZ POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ