Ogłaszamy nabór projektów na PITCHING FORUM

XIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do udziału w PITCHING FORUM, które odbędzie się podczas tegorocznej edycji Festiwalu w Gdyni (29 września – 2 października 2021 r.).

Będzie to już szósta edycja PITCHING FORUM, które w ubiegłych latach wykazało się wysoką skutecznością w zakresie pozyskiwania środków na nowe produkcje filmowe, czego efekty możemy oglądać na antenach telewizyjnych, a nawet w kinach – film „PO ZŁOTO. Historia Władysława Kozakiewicza” w reż. Ksawerego Szczepanika prezentowany był na pierwszym PITCHING FORUM w roku 2016, a od 23 lipca można go obejrzeć w kinach studyjnych w całej Polsce.

Od tego roku PITCHING FORUM odbywa się w ramach nowoutworzonej Akademii Filmowej Festiwalu NNW, która konsoliduje wszelkie około-festiwalowe działania w zakresie profesjonalnego kształcenia twórców.

Pitching to krótka (do 5 minut), publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na projekty będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (work in progress).

Udział w sesji pitchingowej na Festiwalu NNW to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów z Telewizji Polskiej (m.in. z Biura Programowego, Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych, TVP Historia i TVP Dokument), telewizji komercyjnych (m.in. Canal Plus, Polsat Doku) oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych (m.in. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych).

Sesję pitchingową poprzedzą warsztaty z zakresu:

 • kreacji zwiastuna (trailera) projektu
 • oraz treningu prezentacji (pitchingu).

W czasie zajęć warsztatowych uczestnicy, pod okiem doświadczonych twórców filmowych i ekspertów, doszlifują swoje projekty i przygotują je do publicznej prezentacji.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, najciekawsze projekty zaprezentowane na sesji pitchingowej zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi, ufundowanymi przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Telewizję Polską. Łączna pula nagród w roku 2020 wyniosła ponad 40.000 zł.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów filmów o szeroko rozumianej tematyce historycznej: poczynając od historii Polski i świata – zarówno tej najnowszej, jak i bardziej odległej, po historię filmu, muzyki, sztuki czy sportu.

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW

Projekty filmów do udziału w PITCHING FORUM wybierane są na podstawie zgłoszeń i zwiastuna (prezentacji audiowizualnej) przesyłanych wyłącznie przez internet. Projekty należy składać w terminie do 27 sierpnia 2021 roku.

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na festiwalowej stronie www. Festiwal zapewnia noclegi dla dwóch osób na każdy zakwalifikowany projekt (dla reżysera i producenta). Udział w warsztatach i sesji pitchingowej jest bezpłatny.

Aby zgłosić projekt należy:

 1. wypełnić kartę zgłoszenia: [KARTA ZGŁOSZENIA]
 2. do karty zgłoszenia dołączyć dwóch formatach – PDF i pliku do edycji (np. word):
  • krótki opis filmu/treatment (max. 1 strona formatu A4)
  • ogólny budżet filmu (max. 1 strona formatu A4)
  • CV producenta/profil firmy (max. ½ strony formatu A 4)
 3. podpisaną kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres:  pitchingforum@festiwalnnw.pl
 4. zwiastun filmu wysłać za pośrednictwem serwisu WeTransfer na ten sam adres mailowy, tj.  pitchingforum@festiwalnnw.pl .

ORGANIZATOR

Organizatorem Akademii Filmowej Festiwalu NNW oraz PITCHING FORUM jest Stowarzyszenie SCENA KULTURY, które prowadzi szereg projektów z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. SCENA KULTURY jest głównym organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci.

Akademia Filmowa Festiwalu NNW współfinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz dofinansowana ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Wszelkie pytania w sprawie PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl .