Wykład Masterclass z Bozenną Intrator

Mieszkająca na co dzień w Los Angeles, scenarzystka filmu „Znajdę Cię” – pani Bozenna Intrator – poprowadziła dziś szkolenie branżowe dla filmowców. Miejscem spotkania była Nowa Scena Teatru Muzycznego w Gdyni.

Scenarzystka opowiedziała o swojej drodze artystycznej. Nawiązała także do współpracy z Fredem Roosem – legendarnym producentem z Hollywood, odkrywcą talentu m.in. Harrissona Forda.

Boeznna Intrator, scenarzystka filmu „Znajdę Cię” – który zainaugurował XII Festiwali Filmowy NNW:

– Dobry scenariusz wymaga na każdym poziomie ciężkiej pracy. Konsultujemy go z aktorami już od najwcześniejszej fazy. Nauczyłam się tego od najlepszych filmowców na świecie, w szczególności od Freda Roosa, mojego mentora. Studiowałam w Wiedniu i Los Angeles, pracowałam w Paryżu oraz Nowym Jorku. Życie pisze najciekawsze historie, nie trzeba wszystkiego wymyślać. Dzieje wielu postaci nadają się na film fabularny. Film “Znajdę Cię”, opierający się na historii, znanej Zbigniewowi Raczyńskiemu z opowieści ojca.

Zachęcam wszystkich do zainteresowania tym filmem. Dodam, że zagrałam w nim epizodyczną rolę. Żeby ją dostać, musiałam przejść przez cały proces castingu. Robimy kino profesjonalne, dokładnie takie jak w Hollywood.