Przedstawiamy Jury Międzynarodowego Konkursu Filmów Fabularnych

W nowym debiutującym Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych zostanie zaprezentowanych 13 filmów. Zobaczymy produkcje m.in. z Francji, Węgier, Ukrainy, Iranu czy Japonii.

Przewodniczącym Jury będzie reż. Lech Majewski.

Przewodzący jest utytułowanym autorem znakomitych produkcji filmowych.  Jego filmy, m. in.: Rycerz, Wojaczek, Angelus, Ogród rozkoszy ziemskich, Młyn i Krzyż, Onirica prezentowane były na festiwalach filmowych m.in. w Cannes, Wenecji, Berlinie, Toronto, Rzymie, Nowym Jorku, Rio de Janeiro, Londynie, Barcelonie, Jeruzalem czy Montrealu, zdobywając wiele nagród.

Obecnie wchodzi na ekrany światowe najnowszy film “Dolina bogów”.

Lech Majewski prowadził również wykłady na wielu uniwersytetach i uczelniach świata; od Canterbury University w Nowej Zelandii, poprzez Harvard i Berkeley w USA, po Uniwersytet w Pizie i Akademię Sztuk Pięknych w Rzymie. Jest członkiem Amerykańskiej Gildii Reżyserów oraz Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznającej Oscary.

W Jury znajdzie się Franco de Pena.

Polsko-wenezuelski reżyser i scenarzysta. Wyreżyserował m.in. filmy „Love in concrete”, „Szepty Wiatru”, „Przyszłość złudzeń, „Hugo Król i jego poddana”. „Masz na imię Justine” (Luksemburski kandydat do Oscara). Jego filmy zostały nagrodzone w ponad 40 festiwalach. Współpracował w pisaniu scenariuszy dla Disneya w USA.

Członkiem Jury będzie Wojciech Tomczyk.

Dramaturg, scenarzysta teatralny i filmowy, producent. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST oraz Studium Scenariuszowego łódzkiej szkoły filmowej. Autor wielu scenariuszy do filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali oraz sztuk teatralnych. Laureat m.in. Nagrody MKiDN za sztukę „Wampir” (2003). Wśród realizacji telewizyjnych, poza Teatrem TV, szczególne znaczenie ma serial o II Wojnie Światowej „Sprawiedliwi”, nagrodzony m.in. na festiwalach filmowych w La Rochelle i w Seulu.

W gronie Jury znajdzie się Jarosław Szoda.

Reżyser i operator filmowy. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Autor m.in. zdjęć do filmu “Legiony” i serialu “Misja Afganistan”, “Czas Honoru”.  Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC) i Polskiej Akademii Filmowej. Od roku 2017 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.