Powitanie Dyrektora Festiwalu skierowane do uczestników Marketu

Drodzy Filmowcy, Drodzy Goście, Drodzy Przyjaciele!

Witam Was wszystkich na 15 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW, i po raz pierwszy na Międzynarodowym Markecie Filmowym NNW – naszej najnowszej inicjatywie stworzonej z myślą o Was.
Jesteśmy przede wszystkim festiwalem pokazującym różne drogi do wolności – zarówno naszej, naszych sąsiadów jak i narodów żyjących daleko od nas. Dużo uwagi poświęcamy także tematom walki o wolność osobistą czy artystyczną. Od wielu lat – poprzez nasza Akademię Filmową NNW oraz Pitching Forum – stymulujemy powstawanie filmów, które można później pokazywać, zarówno w Polsce, jak i na świecie.
Dlatego w tym roku postanowiliśmy otworzyć się jeszcze bardziej na potrzeby Was, profesjonalistów branży filmowej z całego świata. Pierwsza edycja International Film Market to okazja, by lepiej się poznać, zintegrować, wymienić pomysłami i zainicjować nowe produkcje filmowe. Otwieramy także dla wszystkich możliwości kontaktu producentów i posiadaczy praw do filmów z ich nabywcami. Wszystkie dobre filmy mają prawo być pokazywane i oglądane i nasz Market ma to ułatwić.

Czego sobie i Wam wszystkim drodzy Przyjaciele, serdecznie życzę.
Miłego pobytu w Gdyni!
Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW Arkadiusz Gołębiewski

NNW INTERNATIONAL FILM MARKET 2023 WSPÓŁFINANSOWANY JEST PRZEZ POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ