Do 21 sierpnia trwa nabór projektów dokumentalnych na PITCHING FORUM

Akademia Filmowa Festiwalu NNW zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do udziału w PITCHING FORUM podczas jubileuszowej, 15 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW, który odbędzie się w Gdyni w dniach 27 – 30 września br.

Pitching to krótka (do 7 minut), publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na projekty będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (works in progress).

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów filmów o szeroko rozumianej tematyce historycznej: poczynając od historii Polski, Europy i świata – zarówno tej najnowszej, jak i bardziej odległej, po historię filmu, muzyki, sztuki czy sportu.

Udział w sesji pitchingowej na Festiwalu NNW to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów z Telewizji Polskiej (m.in. z Biura Programowego, Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych, TVP Historia i TVP Dokument), telewizji komercyjnych (m.in. Polsat Doku) oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych (m.in. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych).

Sesję pitchingową poprzedzą kilkudniowe warsztaty z zakresu:

– kreacji zwiastuna (trailera) projektu
oraz
– treningu prezentacji (pitchingu).

W czasie zajęć warsztatowych uczestnicy, pod okiem doświadczonych twórców filmowych i ekspertów, doszlifują swoje projekty i przygotują je do prezentacji na forum publicznym.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, najciekawsze projekty zaprezentowane na sesji pitchingowej zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi, ufundowanymi przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Telewizję Polską. Łączna pula nagród finansowych w roku 2022 wyniosła blisko 40.000 zł.

Będzie to już ósma edycja PITCHING FORUM, które w ubiegłych latach wykazało się wysoką skutecznością w zakresie pozyskiwania środków na nowe produkcje filmowe, czego efekty możemy oglądać na wielu antenach telewizyjnych, w serwisach on-line, na festiwalach, a nawet w kinach.

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW

Projekty filmów do udziału w PITCHING FORUM wybierane są na podstawie zgłoszeń i zwiastuna (trailera) przesyłanych wyłącznie przez internet. Projekty należy składać w terminie do 21 sierpnia 2023 roku.

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronach internetowych www.festiwalnnw.pl i www.akademiafilmowannw.pl. Akademia zapewnia noclegi dla maksymalnie dwóch osób z każdego zakwalifikowanego projektu (optymalnie – dla reżysera i producenta). Udział w warsztatach i sesji pitchingowej jest bezpłatny.

Aby zgłosić projekt należy:

  1. wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną tutaj – [KARTA ZGŁOSZENIA]
  2. do karty zgłoszenia dołączyć w dwóch formatach – PDF i pliku otwartym do edycji (np. word):
 • krótki opis filmu/treatment (max. 1 strona formatu A4)
 • ogólny budżet filmu (max. 1 strona formatu A4)
 • CV producenta/profil firmy (max. ½ strony formatu A4)
  3. podpisaną kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres:  pitchingforum@festiwalnnw.pl
  4. zwiastun filmu wysłać za pośrednictwem serwisu WeTransfer na ten sam adres mailowy, tj. pitchingforum@festiwalnnw.pl .

ORGANIZATOR

Organizatorem Akademii Filmowej Festiwalu NNW oraz PITCHING FORUM jest stowarzyszenie SCENA KULTURY, które prowadzi szereg projektów z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. SCENA KULTURY jest głównym organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW.

Akademia Filmowa Festiwalu NNW współfinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami są: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Telewizja Polska oraz Filmoteka Narodowa -Instytut Audiowizualny.

Wszelkie pytania w sprawie PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl .