Ogłaszamy datę IX Festiwalu NNW!

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na IX Festiwal Filmowy “Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, który odbędzie się w dniach 27-30 września 2017 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Festiwal NNW to największe wydarzenie kulturalne poświęcone polskiej historii najnowszej, podczas którego przez 4 festiwalowe dni spotkają się Państwo z historiami dotąd nieopowiedzianymi. Przewodnikami po nich będą uczestnicy i świadkowie tamtych wydarzeń, którzy licznie przyjadą z Polski i ze świata.

“Wolna Polska w wolnym świecie” (Janusz Krupski, 1977) – to myśl przewodnia tegorocznego Festiwalu.

W tym roku do opowieści o polskiej historii najnowszej planujemy dołączyć bliźniacze historie z innych krajów Europy środkowo wschodniej .

Jak co roku Festiwal NNW zgromadzi filmowców, radiowców, muzyków, plastyków, autorów i wydawców książek, teatry oraz pasjonatów historii m.in z grup rekonstrukcyjnych. Tradycyjnie nie zabraknie ważnych debat o polskiej i europejskiej historii.

W ubiegłym roku udowodniliśmy, że nowe elementy festiwalu przyciągają i budzą ogromne zainteresowanie gości, w związku z powyższym w tym roku zamierzamy pójść o krok dalej. Nowością będą projekcje światowego kina fabularnego, zaś do Pitching Forum filmów dokumentalnych, dołączy forum filmów fabularnych.

Już po raz siódmy wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi NNW będzie projekt “Młodzi dla Historii”. Młodzi filmowcy, projektanci oraz aktorzy po raz kolejny przywiozą do Gdyni odkryte przez siebie historie własnych rodzin i lokalnych społeczności. MDH to także warsztaty  – przestrzeń, w której młodość i pasja spotyka się z dojrzałością i doświadczeniem zawodowych twórców.

Festiwal “Niepokorni Niezłomni Wyklęci” oraz projekt “Młodzi Dla Historii” to wyjątkowe spotkanie kilku pokoleń Polaków w duchu wspólnej historii, w którym wszyscy czujemy się Rodziną.

9. Festiwal Filmowy NNW
Gdyńskie Centrum Filmowe 27 – 30 września 2017 r

Organizatorzy: