Festiwal Filmowy NNW co roku zaprasza twórców filmowych do udziału w PITCHING FORUM – programie rozwoju projektów dokumentalnych o tematyce historycznej, którego zwieńczeniem jest sesja pitchingowa podczas Festiwalu.

Pitching to krótka (do 7 minut), publiczna prezentacja projektu filmu przed gronem potencjalnych inwestorów, sponsorów, dystrybutorów i nadawców. Służy pozyskaniu finansowania na projekty będące jeszcze w fazie przygotowań (developmentu) lub już w trakcie realizacji (work in progress).

Udział w sesji pitchingowej na Festiwalu NNW to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego projektu przed gronem redaktorów z Telewizji Polskiej (m.in. z Biura Programowego, Działu Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych i TVP Historia) oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, które wspierają produkcję dokumentów historycznych w Polsce (m.in. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Narodowe Centrum Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych).

Zanim dojdzie do pitchingu, Twój projekt jest rozwijany i przygotowywany do prezentacji w cyklu warsztatów, które prowadzą uznani twórcy filmowi: reżyserzy, scenarzyści, producenci, montażyści. Każdy z bogatym dorobkiem dokumentalnym i świeżym spojrzeniem na Twój pomysł.

Tu znajdziesz więcej informacji o:

warsztatach scenariuszowych

warsztatach montażowych

warsztatach treningu pitchingu

sesji pitchingowej

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania projektów filmów o szeroko rozumianej tematyce historycznej: poczynając od historii Polski – zarówno tej najnowszej, jak i tej bardziej odległej, po historię filmu, muzyki, sztuki czy sportu.

Wszelkie pytania w sprawie PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl.

Informacje o aktualnym naborze projektów na PITCHING FORUM znajdziesz TUTAJ.