6 LISTOPADA – WARSZAWSKA INAUGURACJA PULSU WOLNOŚCI

Dzień dobry,

z największą przyjemnością pragnę zaprosić Państwa na warszawską inaugurację „Pulsu Wolności”. Projekt uświetnia obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Częścią tego projektu jest przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego pt. „Piłsudski Bronisław – zesłaniec, etnograf, patriota” w reż. Waldemara Czechowskiego. Pokaz prasowy odbędzie się 6 listopada o godz. 11 w kinie Atlantic przy ul. Chmielnej 33 w Warszawie. Uczestniczyć w nim będą twórcy filmu, autorzy projektu „Puls Wolności” i uczniowie warszawskich liceów, w tym liceum polonijnego w Warszawie. Gościem specjalnym będzie wicemarszałek Senatu, Maria Koc, która razem z młodzieżą wybije „Puls Wolności”.

Premiera telewizyjna 8 listopada o godz. 21.55 na antenie TVP 1.

Film opowiada o dwóch braciach Piłsudskich, którzy walczyli o niepodległość Polski. Józef walczył orężem, a jego starszy brat Bronisław wybrał drogę naukowca. Mimo, że był zesłany na nieludzką ziemię na Sachalin, Bronisław potrafił wpłynąć na losy świata, będąc przy tym wielkim patriotą. Walorem filmu są niewątpliwie unikalne materiały archiwalne sprzed prawie stu lat!

Projekt „Puls Wolności” zainaugurowany został podczas IX edycji Festiwalu Niepokorni, Niezłomni Wyklęci i będzie trwał przez cały 2018 rok, towarzysząc wielu wydarzeniom kulturalnym i społecznym. Przed projekcją filmu zapraszamy na event z oprawą Orkiestry Wielkich Bębnów, który odbędzie się przed Kinem Atlantic od godz. 10.30. Każdy z Państwa będzie miał niepowtarzalna okazję wybicia własnego „Pulsu Wolności”.

 

Arkadiusz Gołębiewski

Prezes

Stowarzyszenie Scena Kultury