New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

Konkursy

Szanowni Państwo,

Ruszył nabór zgłoszeń na IX Festiwal NNW !

Festiwal NNW, to jedyne wydarzenie w naszym kraju, szeroko prezentujące prace audiowizualne poświęcone polskiej historii od 1939 do 1989 roku.

Ideą Festiwalu jest w niekonwencjonalny sposób przypomnienie sylwetek i dziedzictwa tych, którzy nigdy nie zaakceptowali zarówno sowieckiej jak i niemieckiej okupacji oraz pokazanie roli polskiego podziemia i opozycji demokratycznej w walce z komunistycznym reżimem.

Festiwal przyciąga twórców filmów dokumentalnych i reportaży radiowych, muzyków, aktorów, pisarzy, historyków oraz młodzież, dla której 7 lat temu został stworzony projekt Młodzi dla Historii. Projekt jest autonomiczną częścią Festiwalu, integrującą młodych filmowców, aktorów teatralnych czy kostiumologów/projektantów mody.

Zapraszamy, więc twórców, producentów, szkoły filmowe , redakcje TV, radiowe oraz dystrybutorów do zgłaszania filmów, dokumentów radiowych, stylizacji modowych i sztuk teatralnych do konkursów oraz do udziału w festiwalu.

Jak w roku ubiegłym w składzie oficjalnego programu festiwalu znajdą się konkursy :

Konkurs Główny, gdzie twórcy będą walczyć o nagrodę Złotego Opornika, Nagrodę im. Janusza krupskiego oraz Nagrodę Dyrektora Festiwalu

Konkurs na Dokument Radiowy

oraz konkursy projektu „Młodzi dla Historii”:

Konkurs Filmowy, gdzie młodzi twórcy walczą o nagrodę Anioła Wolności

Konkurs Teatralny

Konkurs na Stylizację Modową

„Pamiętając o najważniejszej idei festiwalu, staramy się naszych widzów ciągle zaskakiwać. Festiwal to miejsce dialogu i inspiracji twórców. W Gdyni prezentujemy najwyższej jakości wypowiedzi artystyczne osadzone w polskiej historii najnowszej. Chcemy też wyznaczać kierunki promocji polskiego kina i sztuki, odwołującej się do historycznego dziedzictwa”– mówi Arkadiusz Gołębiewski.

W konkursowych zakładkach znajdą Państwo odpowiednie formularze. Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminami poszczególnych konkursów.

Termin nadsyłania zgłoszeń : 3 lipca 2017 r. (włącznie)

Serdecznie zachęcamy do nadsyłania swoich prac i udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zapraszamy do Gdyni i życzymy twórczej energii !!!