New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
HomeFestiwal 2017

Festiwal 2017

27-30 września zapraszamy widzów do Gdyni. Mottem przewodnim tegorocznego Festiwalu NNW jest zdanie z manifestu Janusza Krupskiego „Wolna Polska w wolnym świecie”. 30 filmów konkursowych, 12 słuchowisk radiowych, przegląd ciekawych dokumentów w sekcji Panorama, filmy fabularne, panele dyskusyjne i koncerty – to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowaliśmy dla Państwa.

FESTIWAL NNW Jak co roku nasi widzowie mogą liczyć na wiele niespodzianek i atrakcji. Udało nam się poszerzyć formułę FESTIWALU NNW o pokazy filmów fabularnych. Chcemy wziąć udział w toczącej się dyskusji o tym, jak powinno wyglądać wielkie kino historyczne, jak opowiadać historię na dużym ekranie, i wreszcie jak wznieść film historyczny na wyższy poziom artystyczny, a jednocześnie trafić do masowego widza. FESTIWAL NNW będzie więc znów ważnym miejscem, w którym środowisko filmowe spotka się ze swymi bezpośrednimi odbiorcami i obie strony będą mogły wymienić się swymi pomysłami oraz potrzebami.

PITCHING FORUM Po raz drugi odbędzie się PITCHING FORUM – publiczna prezentacja projektów filmów będących jeszcze w fazie przygotowań tzw. developmentu, których twórcy poszukują środków na sfinansowanie produkcji. 15 zespołów reżysersko-producenckich przez 2 dni będzie uczestniczyło w profesjonalnych warsztatach, a na zakończenie przedstawią swoje projekty przed gronem ekspertów i redaktorów zamawiających z telewizji publicznej i telewizji komercyjnych oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, sponsorów i dystrybutorów.

MŁODZI DLA HISTORII Podobnie, jak w ubiegłych edycjach, naszą filmową przygodę zaczniemy od projektu MŁODZI DLA HISTORII, który od siedmiu lat na trwale stał się jednym z ważnych wydarzeń towarzyszących FESTIWALOWI NNW. Młodzi uczestnicy festiwalu zmierzą się w trzech kategoriach: film, stylizacja modowa oraz teatr. Oprócz tego będą mogli wziąć udział w spotkania z bohaterami, wyjątkowych lekcjach historii, warsztatach filmowych, teatralnych, charakteryzatorskich czy modowych.

PULS WOLNOŚCI Wyjątkowością tegorocznej edycji będzie PULS WOLNOŚCI, który przygotowaliśmy na 100-lecie odzyskania Niepodległości. Na placu Grunwaldzkim podczas widowiska muzycznego kilkunastu bębniarzy rozpocznie wybijanie pulsu, a następnie, dzięki aplikacji mobilnej przeniesie się on do internetu. Każdy, od Kamczatki po Nową Zelandię, będzie mógł kliknąć potwierdzając tym samym, że idea wolności jest dla niego ważna. Mamy nadzieję, że do tej akcji przyłączy się w ciągu całego roku miliony ludzi na całym świecie.

SYGNETY NIEPODLEGŁOŚCI, DRZWI DO WOLNOŚCI Mamy świadomość, że trwa nieustanny wyścig z czasem. Wielu świadków historii z lat walk z okupantami niemieckim i sowieckim, odeszło w minionym roku, wielu jest bardzo schorowanych. Każdemu z nich należy się godne upamiętnienie za ich niezłomną walkę o niepodległość Ojczyzny, dlatego co roku na uroczystej gali wręczamy naszym bohaterom Sygnety Niepodległości i Drzwi do Wolności.

FESTIWAL NNW to jedyne miejsce, w którym jeszcze można spotkać się ze świadkami naszych dziejów najnowszych; w którym przez kilka dni trwa wielkie święto historii i bije jej puls – PULS WOLNOŚCI.